Mede mogelijk gemaakt door

Nieuws
BEKENDMAKING LONGLIST
26 augustus 2017
De nominatiecommissie heeft onafhankelijk meer dan 80 producties beoordeeld. Ze hebben elk hun favorieten aangewezen. Hun stemmen samen bepalen straks de nominaties. De longlist bestaat uit de favorieten van de nominatiecommissie.

In de categorie Beste Mannelijke Bijrol Comedy maken kans op nominatie:

Albert Jan Verhees - The Wiz - The Wiz - BOV
Bauke Haanstra - Willem - Petticoat - MUZT
Diordi Hunsel - Stroman- De Tovenaar van OZ - De Notenkrakers
Dirk Swart - Theo - Pippin - Enthousiable
Don Collin - Snorrescha - Cats - Valuascollege
Elbert Kooy - Herodus  - Jesus Christ Superstar - AHA producties / Ichtus Lyceum
Erik Klinkhamer - Ton - Heerlijk duurt het langst - Music All Enschede
Freek van der Heide - Gerrit - Ja Zuster Nee Zuster - Zwols Muziektheater
Jac Ruiten - Laffe Leeuw - The Wiz - Vuur en Vlam
Jeroen Janssen - Kerstman - Elf - Greg & Baud Productions
Jeroen Nijhof - Buurman Boordevol - Ja Zuster Nee Zuster - Zwols Muziektheater
Joery Mooijman - Tony - Lucky Stiff - Rijswijks Muziektheater
Johnny de Regt - Warner- Legally Blonde - Musicompany
Joost Huijs - Toulouse - Lady Marmalade - Stamppij
Jordy Busser - Seaweed - Hairspray - Thalia
Jos Groffen - Blikkenman - The Wiz - BOV
Manje Dijkema - Garcia - Zorro - Musicalvereniging Westend
Marijn Ouwehand - Kees - Heerlijk duurt het langst - Musicall Enschede
Mark van Amelsvoort - Orin Scrivello- Little Shop of Horrors - PLSH Goirle
Mark Huisman - Harlekino - Villa Johanna 2.0 - Stichting Oss Cultureel
Mark Pathuis - Blikkenman -The Wiz - Vuur en Vlam
Merijn Beemster - Sam - Hoezeee! - NKT
Merijn Spelt - Chad/Carlos - Legally Blonde - Amsterdam Musical
Michael Karma-Neutel - Koning John - Robin Hood - ASK
Pieter Heesels - Meneer Hobbs - Elf - Greg & Baud Productions
Pieter Liebregts - Farao - Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat - Stemp
Pim Vergeldt - Mangojerry - Cats - Valuascollege
Ronald Hage - Professor Calahan - Legally Blonde - Musicompany
Rutger Knijnenburg - Luigi - Lucky Stiff - Rijswijks Muziektheater
Ryan van der Heijden - Vinnie - Lucky Stiff - Rijswijks Muziektheater
Semme Konijn - Gerard - Hoezeee! - NKT
Thomas Moesker - Koning Charles II - Margareth Hughes - NJMT
Tom de Wijs - Lurch - The Addams Family - Greg & Baud Productions
Tycho Lemmen - Abelkauw - Cats - Valuascollege
Vincent van Zeelt - Pugsley - The Addams Family - Bel Canto Oostzaan
Wesley Lont - Corny Collins - Hairspray - Thalia

In de categorie Beste Mannelijke Bijrol Drama maken kans op nominatie:

Andre Pieters - Meneer Polak - Geheugendief - Volle Zaal Producties
Andre Vloeijberghs - Athos - 3 Musketiers - Purple
Arjen Hinloopen - Judas - Jesus Christ Superstar - AHA producties / Ichthus Lyceum
Christian Jongedijk - Angel - Rent - Vals Alarm
Dinand Duenk - Rechter Turpin - Sweeney Todd - Musical Producties Gaanderen
Harry Bijker - Zoser- Aida - VAKK
Jordy Tromp - Isaac - Zorro - Musicalvereniging Westend
Keije Schepers - Anthony - Sweeney Todd - Musical Producties Gaanderen
Maarten Tuit - Christian van Geelen - Hoera we hebben een Koning - Historische Spelen Woerden
Mark van Groenesteijn - Paul - Foxtrot - Elstars Muziektheater
Martin Brongers - Zoser - Aida - AZOV Abbekerk
Peter Kip - Mereb - Aida - VAKK
Pim Verbeek - Harold Bride - Titanic - Brabants Muziektheater
Roy de Groot - Magaldi - Evita - Musicalvereniging OVA
Thomas Groenbroek - Tom Collins - Vals Alarm - Rent
Tommy Kinneging - Acteur - Margareth Hughes - NJMT
Youri Lavrijsen - Aramis- 3 Musketiers - Theatergroep SPOT

In de categorie Beste Vrouwelijke Bijrol Comedy maken kans op nominatie: 

Angel Pranger - Amber von Tussle - Hairspray - Thalia
Anne de Jong - Abracadabra - The Wiz - Vuur en Vlam
Anne-Marie Zuidema - Velma von Tussle - Hairspray - Thalia
Astrid Kelderman - Florinda - Into the Woods - Onstage
Carla Verweij - Alice Fairfax - Jane Eyre - Spot! Theater
Chantal Schetters - Roodkapje - Into the Woods - Onstage
Eline van Terwisga - Polly Peachum - De Driestuiversopera - Virgiel
Esmee de Boer - Vogelverschrikker - The Wiz - Vuur en Vlam
Estra van Nieuwkoop - Rusty - Footloose - Iris Performing Arts
Evelien Hoogeveen - Sadista - The Wiz - BOV
Fay de Klein - Turboteaser - Cats - Valuascollege
Gigi van der Ree - Vivienne Kensington - Legally Blonde - Amsterdam Musical
Hanneke Post - Lucy Brown - De Driestuiversopera - Virgiel
Jamie Boertien - Enid Hoops - Legally Blonde - Djemm!
Janneke van Rooij - Stiefmoeder - Into the Woods - Onstage
Jojanneke van der Linden - Emily Hobbs - Elf - Greg & Baud Productions
Jorina Verhees - Vogelverschrikker - The Wiz - BOV
Kirsten Galesloot - Serena - Legally Blonde - Djemm!
Kitty Dam - Nel Gwynn - Margareth Hughes - NJMT
Laura Gerritsen van Heijst - Assepoester - Into the woods - Onstage
Linde Vos - Sylvia - Elvis all shook up - 2 Stage
Lisa Tritten - Paulette - Legally Blonde - Djemm!
Livia Lamers - Valerie - Cats - Valuascollege
Manon Haring-Zeijl - Mme Armfeldt- A Little Night Music - Amsterdam Musical
Marjo Harmsen - Pirelli - Sweeney Todd - Musical Producties Gaanderen
Maria Charles - Melkboer/Agent - BloodBrothers - Musicalvereniging DOS
Mieke van Nistelrooij - Alice Bean - Titanic - Brabants Muziektheater
Myrthe Levering - Frederika - A Little Night Music - Amsterdam Musical
Nadine Klifman - Pink - Heerlijk duur het langst - Music All Enschede
Renate Rouwen - Paulette - Legally Blonde - The Cast
Sabine Dorrepaal - Brechtje - De Engel van Amsterdam - Musical Almere
Samantha Braat - Vi Moore - Footloose - Iris Performing Arts
Sanne Veeneman - Michelle Hobbs - Elf - Greg & Baud Productions  
Sarah van der Pol - Jet - Ja Zuster Nee Zuster - Zwols Muziektheater
Stephanie Verstraten - Brooke Windham - Legally Blonde - Amsterdam Musical
Tessa Buijs - Petra - A Little Night Music - Amsterdam Musical
Thijn Kessels - Victoria - Cats - Valuascollege
Vera Nijboer - Lucinda - Into the Woods - Onstage
Wytske Bakx - Vivienne Kensington - Legally Blonde – Musicompany
Yrsa Machellessen - Wolf – Lang en Gelukkig – Centrum voor de Kunsten Eindhoven
Ziara Bogaers - Paulette - Legally Blonde - Amsterdam Musical

In de categorie Beste Vrouwelijke Bijrol Drama maken kans op nominatie:

Annemarie Paulusse - Kate McGowan - Titanic - Brabants Muziektheater
Bianca Maasbach Meeter - Rosie - Foxtrot - Elstars Muziektheater
Fiona Huismans - Suzanne - Code Monet - Fluxus
Floor Bokkes - Koningin Anna - 3 Musketiers - Sempre Sereno
Geeske Bruijn - Amneris - Aida - AZOV Abbekerk
Hilde de Kok - Constance - 3 Musketiers - Sempre Sereno
Jozefien Stam - Svetlana - Chess - Horizon
Linda Schrik - Martine Visscher - Bockereyders - Max Mini
Linda de Wit - Mama Marie - Lady Marmalade - Stamppij
Mandy Wortel - Theodosia Hughes - Margareth Hughes - NJMT
Marlies Kapteijn - Constance - 3 Musketiers - Purple
Marije Fagginger Auer - Rochefort - 3 Musketiers - Theatergroep SPOT
Nancy Strijbis - Arbiter - Chess - Horizon
Paula van Koll - Mathilde- Foxtrot - Elstars Muziektheater
Sandra Schollen - Clasina Mutsaers - Moordhoek - Muziektheater Tilburg
Sharon Doldersen - Amneris - Aida - VAKK
Sophie van Lent - Colombina - Villa Johanna 2.0 - Stichting Oss Cultureel
Susanne van Gent - Tante Em - The Wiz - Vuur en Vlam
Sylvie de Vries - Joanne - Rent - Vals Alarm
Timna Hacquebord - Maureen - Rent - Vals Alarm

In de categorie Beste Ensemble maken kans op nominatie:

3 Musketiers - Purple
3 Musketiers - Sempre Sereno       
3 Musketiers - Theatergroep Spot
Aida - Vakk
Als ik het geweten had - Podiumspektakel Harderwijk 
BloodBrothers - Musicalvereniging DOS
Bockereyders - Max Mini  
Cats - Valuascollege 
Code Monet - Fluxus  
De Driestuiversopera - Virgiel      
De Engel van Amsterdam - Almere
De Tovenaar van Oz - De Notenkrakers   
Elf - Greg & Baud Productions                   
Elvis All Shook Up - 2 Stage       
Evita - OVA      
Footloose - Iris Performing Arts      
Foxtrot - Elstars Muziektheater      
Hairspray - Thailia      
Hairspray - Unidos    
Heerlijk Duurt het Langst - Music All Enschede
Hoezeee! NKT 
Into the woods - Onstage
Ja Zuster Nee Zuster - Zwols Muziektheater   
Jesus Christ Superstar - Universiteit Twente  
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat - Stemp   
Lady Marmalade - Stamppij      
Legally Blonde - Amsterdam Musical     
Legally Blonde - Djemm! 
Legally Blonde - Musicompany      
Lucky Stiff - Rijswijks Muziektheater      
Midzomernachtsdroom - Winterswijks Muziektheater      
Petticoat - MUZT     
Pippin - Enthousiable
Rent - Vals Alarm
Robin Hood - ASK      
Spamalot - LIZ     
Sweeney Todd - Musicalproducties Gaanderen 
The Addams Family - Belcanto Oostzaan
The Wiz - BOV
The Wiz - Vuur en Vlam 
Titanic - Brabants Muziektheater  
Twenty Something - STA   
Villa Johanna 2.0 - Stichting Oss Cultureel 

In de categorie Beste Mannelijke Hoofdrol Comedy maken kans op nominatie:

Albert Jan Verhees - Seymour - Little Shop of Horrors - PLSH Goirle
Casper Smits - Macheath- De Driestuiversopera - Virgiel
Dennis Grefhorst - Robin Hood - Robin Hood - ASK
Fokke Uiterwaal - Koning Arthur - Spamalot - Liz
Frank Dijkhof - Emmet - Legally Blonde - The Cast
Fred Nolta - Vosmeer - De Engel van Amsterdam - Musical Almere
Jeroen van Grunsven - Gomez - The Addams Family - Greg & Baud Productions
Jeroen Versteden - Bakker- Into the Woods - Onstage
Jessy Hooijmaijers - Warner - Legally Blonde - Djemm!
Job Koomen - Link Larkin- Hairspray - Thalia
Jovan Smilda - Rogier - Petticoat - MUZT
Jurrian Marx - Chad -Elvis all shook up - 2 Stage
Loek Halverstad - Gomez - The Addams Family - Bel Canto Oostzaan
Marco Marle - Leading player - Pippin - Enthousiable
Maurice Gerrits - Phillias Fogg - De wereld rond in 80 dagen - Con Brio
Michael Lakeman - Simon - Little Shop of Horrors - Z&V Opmeer
Michel Pranger - Edna Turnblad- Hairspray - Thalia
Patrick Koelman - Edna Turnblad - Hairspray - Unidos
Paul Hendrikse - Harry - Lucky Stiff - Rijswijks Muziektheater
Ramon de Longh - Mart - Hoezeee! - NKT
Rick van Elk - Jan Meulman - Hoera we hebben een Koning - Historische Spelen Woerden
Rob Ritzen - Joseph - Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat - Stemp
Rogier Havelaar - Emmet - Legally Blonde - Amsterdam Musical
Temmo Berends - Emmet - Legally Blonde - Musicompany
Ties Brunt - Buddy - Elf - Greg & Baud Productions
Vincent Jalink - Cristian - Lady Marmalade - Stamppij
Wessel Braaf - Pippin - Pippin - Enthousiable

In de categorie Beste Mannelijke Hoofdrol Drama maken kans op nominatie:   

Alex ten Haaf - Che  - Evita - OVA 
Bart Jansen - Fernand - Als ik het geweten had - Podiumspektakel Harderwijk
Berry van der Wiel - Rochester - Jane Eyre - Spot! Theater
Freek van de Heide - Radames - Aida - VAKK 
Joost Naaijen - D’Artagnan - 3 Musketiers - Theatergroep SPOT 
Jos Neuvel - Radames - Aida - AZOV Abbekerk
Lennard Borgo - Kardinaal Richelieu - 3 Musketiers - Theatergroep SPOT
Marcel Driessen - Henry Etches - Titanic - Brabants Muziektheater
Marco Smidt  - Anatoly  - Chess - Horizon
Mitchell van Kleef - Jezus - Jesus Christ Superstar - Universiteit Twente
Nico de Groodt - Jules - Foxtrot - Elstars Muziektheater 
Niels van der Ham - Ramon van Aerde - Bockereyders - Max Mini      
Paul Franken - Kardinaal Richelieu - 3 Musketiers - Sempre Sereno
Remco Kikkert - Roger - Rent - Vals Alarm
Roy Verhoeven - Frederic Barret  - Titanic - Brabants Muziektheater 
Ruben Verkerke - Judas - Jesus Christ Superstar - Universiteit Twente
Sasha ter Mors - Sweeney - Sweeney Todd - Musical Producties Gaanderen
Sten Geerdink - Lisander - Midzomernachtsdroom - Winterswijks Muziektheater
Timo Koopman - D'Artagnan - 3 Musketiers - Purple
Tom van Hek - D’Artagnan - 3 Musketiers - Sempre Sereno  
Vincent Jagers - Mickey Johnstone - BloodBrothers - Musicalvereniging DOS 
Willem van Doesem - Mark - Rent - Vals Alarm        

In de categorie Beste Vrouwelijke Hoofdrol Comedy maken kans op nominatie:

Anna Verhart - Dorothy - The Wiz - Vuur & Vlam
Anne-Marie Leuverink - Mrs Lovett - Sweeney Todd - Musical Producties Gaanderen
Annica van der Hoff - Tracey - Hairspray - Unidos
Anoesjka Volkers - Cliva - Ja Zuster Nee Zuster - Zwols Muziektheater
Babette Pasman-Schut - Heks - Into the woods - Onstage
Desiree Nolta - Engel - De Engel van Amsterdam - Musical Almere
Doortje Roosdorp - Elle - Legally Blonde - Amsterdam Musical 
Esmay Deleij - Dorothy - The Wiz – BOV
Eva-Marijn de Vries – Audrey – Little Shop of Horrors - Muze
Helen Hendriks - Marian - Heerlijk duurt het Langst - Music All Enschede          
Hellen Hendriks - Lady of the Lake - Spamalot - Liz 
Ingrid Weterings - Bakkersvrouw - Into the woods - Onstage 
Irma de Vries - Patty Jagersma - Petticoat - MUZT
Isabel van Ernst - Rita - Lucky Stiff - Rijswijks Muziektheater 
Jennifer Terwel - Lady of the Lake - Spamalot - Brassica 
Jip Verdellen - Bombalerien - Cats - Valuascollege 
Joy Jansen - Cornelia Eva van Sorgen - Hoera we hebben een Koning - Hist. Spelen Woerden
Lauren Gramberg – Miss Hannigan – Annie – Kleintje Kunstkring
Leslie Wijk - Morticia - Addams Family - Greg & Baud Productions
Marijke Wijsma - Elle - Legally Blonde - The Cast 
Mariska de Heer - Ariel Moore - Footloose - Iris Performing Arts
Nina van Broekhoven - Elle - Legally Blonde - Musicompany
Pamela Kroes - Wednesday - Addams Family - Greg & Baud Productions
Puck de Weerd - Tante Rie - Hoezeee! - NKT
Robin Harsmolle – Annie – Annie – Kleintje Kunstkring
Rosa Kronenburg -Annabel - Lucky Stiff - Rijswijks Muziektheater
Tamara Heuveling - Vertelster - Joseph - Stemp         
Voske Hilbrands - Nathalie - Elvis All Shook up - 2 Stage

In de categorie Beste Vrouwelijke Hoofdrol Drama maken kans op nominatie:

Annette Oosterwijk - Josien - Foxtrot - Elstars Muziektheater
Charlotte Steenbrink - Santine - Lady Marmalade - Stamppij
Cleo Smits - Milady de Winter - 3 Musketiers - Sempre Sereno
Daphne de Groot - Luisa - Zorro - Musicalvereniging Westend
Diana Borst - Florence - Chess - Horizon
Frenie Houwers - Hermia - Midzomernachtsdroom - Winterswijks Muziektheater    
Isabel Diaferia - Grisabella - Cats - Valuascollege
Jacqueline Quartero - Aida - Aida - VAKK
Janneke de Beer - Jane Eyre - Jane Eyre - Spot! Theater
Jelly de Boer - Mimi - Rent - Vals Alarm
Jessica Fuchs - Diana Goodman - Next to Normal - Theatertrein 
Joyce Nijhuis - Inez - Zorro - Musicalvereniging Westend
Lianne van Diepen - Aida - Aida - AZOV Abbekerk
Linda van Pesch - van Ginniken - Mrs Johnstone - BloodBrothers - Musicalvereniging DOS
Mirjam Folkers - Jansje - Als ik het geweten had - Podiumspektakel Harderwijk
Romy Raaijman - Robin van Locksley - Robin Hood - ASK
Sandra Bosman - Evita - Evita - OVA          
Sheranie Rikkert - Milady de Winter - 3 Musketiers - Theatergroep SPOT          

In de categorie Beste Musical Comedy maken kans op nominatie:               

A Little Night Music - Amsterdam Musical
De Engel van Amsterdam - Musical Almere
Elf - Greg en Baud            
Elvis all shook up - 2 Stage             
Hairspray - Thalia           
Heerlijk duurt 't Langst - Music All Enschede
Hoezeee! - NKT         
Into the woods - Onstage          
Ja Zuster, Nee Zuster - Zwols Muziektheater
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat - Stemp          
Lady Marmalade - Stamppij        
Legally Blonde - Amsterdam Musical        
Legally Blonde - Djemm!
Legally Blonde - Musicompany
Lucky Stiff - Rijswijks Muziektheater           
Petticoat - MUZT 
The Wiz - BOV
The Wiz - Vuur en Vlam          
Tovenaar van Oz - De Notenkrakers 

In de categorie Beste Musical Drama maken kans op nominatie:

3 Musketiers - Purple
3 Musketiers - Sempre Sereno             
3 Musketiers - Theatergroep SPOT     
Bockereyders - Max Mini         
Aida - AZOV Abbekerk            
BloodBrothers - Musicalvereniging DOS         
Cats - Valuascollege
Code Monet - Fluxus             
Evita - OVA
Geheugendief - Volle Zaal producties          
Hoera we hebben een Koning - Historische Spelen Woerden         
Jane Eyre - Spot! Theater         
Jesus Christ Superstar - Ichthus Lyceum          
Margareth Hughes - NJMT          
Moordhoek - Muziektheater Tilburg
Rent - Vals Alarm
Sweeney Todd - Musicalproducties Gaanderen          
Titanic - Brabants Muziektheater         
Twenty Something - STA  
Zorro - musicalvereniging Westend         

In de categorie Beste Vormgeving/Toneelbeeld maken kans op nominatie:         

3 Musketiers - Purple
3 Musketiers - Theatergroep SPOT             
A Little Night Music - Amsterdam Musical             
Als ik het geweten had - Podiumspektakel Harderwijk         
Bockereyders - Max Mini          
Caroussel - Stichting Revue Gennep
Cats - Valuascollege           
Code Monet - Fluxus         
De Driestuiversopera - Virgiel            
De Tovenaar van Oz - De Notenkrakers           
De wereld rond in 80 dagen - Con Brio        
Elf - Greg & Baud Productions                         
De Engel van Amsterdam - Musical Almere             
Evita - OVA              
Foxtrot - Elstars Muziektheater          
Hairspray - Thalia             
Hoera we hebben een Koning - Historische Spelen Woerden
Hoezeee! - NKT             
Into the woods - Onstage              
Ja Zuster Nee Zuster - Zwols Muziektheater             
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat - Stemp             
Lady Marmalade - Stamppij           
Legally Blonde - Amsterdam Musical           
Legally Blonde - Djemm! 
Legally Blonde - Musicompany             
Little Shop of Horrors - Goirle - PLSH Goirle             
Margareth Hughes - NJMT              
Midzomernachtsdroom - Winterswijks Muziektheater             
Peter Pan - Stichting JONG            
Petticoat - MUZT         
Rent -Vals Alarm        
Shrek - Vereniging Oisterwijkse Spelers            
Spamalot - Brassica             
Spamalot - Liz           
Sweeney Todd - Musicalproducties Gaanderen
The Wiz - BOV
The Wiz - Vuur en Vlam 
Titanic - Brabants Muziektheater          
Villa Johanna 2.0 - Stichting Oss Cultureel             

Binnenkort worden de nominaties bekendgemaakt!