Mede mogelijk gemaakt door

Awards

De Amateur Musical Awards (AMA's) zijn voor het eerst uitgereikt op maandag 24 maart 2014, tijdens het Amateur Musical Awards Gala in de grote zaal van het DeLaMar Theater in Amsterdam.

Op 24 oktober 2016 vond de tweede editie van het gala plaats. Een professionele vakjury bepaalde wie er die avond met een award naar huis ging.
Maandag 20 november vindt het derde Amateur Musical Awards Gala plaats, eveneens in Amsterdam.

GENOMINEERDEN EN WINNAARS 2016

De Amateur Musical Awards worden toegekend in 13 categorieën:

BESTE NIEUWE MUSICAL
Geestig – Theatergroep Max Mini
Kenau – Nationaal Jeugd Musical Theater
Live! – Stamppij
Pay it Forward – Fanwork Musicals
Pinokkio & Co – Jongerentheater Quint

BESTE MUSICAL
Anna en de koning van Siam - Stichting Kindermusicalgroep De Notenkrakers
Merrily we roll Along - AHA-productions
Parade - Sempre Sereno
Petticoat - Stichting BOV
Spring Awakening - stichting 8 op de schaal van Richter

BESTE ENSEMBLE
Foxtrot - De Theaterrepubliek
Geestig – Theatergroep Max Mini
Kenau - Nationaal Jeugd Musical Theater
Petticoat - stichting BOV
Spring Awakening - stichting 8 op de schaal van Richter

BESTE VROUWELIJKE HOOFDROL
Imahni Tsolakis - Anna Leonowens | Anna en de Koning van Siam - Stichting Kindermusicalgroep De Notenkrakers
Judy Kesnar - Mary | Merrily we roll Along - AHA-productions
Lucía Talamoni - Wendla | Spring Awakening - Stichting 8 op de schaal van Richter
Roosje Hendrickx - Patricia Jagersma | Petticoat - stichting BOV
Valerie Lai - Aida | Aida - Zaanlands Lyceum

BESTE MANNELIJKE HOOFDROL
Denis Velic - d'Artagnan | 3 Musketiers - stichting Brassica Musicals
Elbert Kooy - Frank | Merrily we roll along - AHA-Productions
Merijn Oerlemans - Rogier | Petticoat - stichting BOV 
Robin Reitsma - Melchior | Spring Awakening - stichting 8 op de schaal van Richter
Rogier Havelaar - Oliver IV | Love Story - stichting Maatjes

BESTE MANNELIJKE BIJROL
George Stander - Vader Jagersma | Petticoat - stichting BOV
Jelmer Engelaar - Sebastiaan | Meermin - MUZT
Niels Noorlander - Hanschen | Spring Awakening - stichting 8 op de schaal van Richter 
Niels van der Ham - Govert Schellevoort | Geestig – Theatergroep Max Mini
Robbert van Tol - Jim Conley | Parade - Musical Wognum

BESTE VROUWELIJKE BIJROL
Alex Douma - Nikki | Sweet Charity - Amsterdam Musical
Anna Rixt Steensma - Ursula | Meermin - MUZT
Dorothy Moolenschot - Grace Farell | Annie - Amsterdam Musical
Lenny Winkel - Moeder van Rooden | Petticoat - stichting BOV
Renate Sonneveld - Paulette Bodafonte | Legally Blonde - Theatergroep Spot

BESTE CHOREOGRAFIE
Greetje Dietvorst - Petticoat | Stichting BOV
Maddy Janssen - Spring Awakening | Stichting 8 op de schaal van Richter
Mandy Wognum - Copacabana | Theatergroep Purple
Panda van Proosdij - Sweet Charity | Amsterdam Musical
Tamara van der Zwan - Geestig | Theatergroep Max Mini

BESTE REGIE
Diemer van Wijk - Petticoat | stichting BOV
Elise Berends - Kenau | Nationaal Jeugd Musical Theater
Jeroen van Delft - Grand Hotel | Starlight Boulevard
Pitt de Grooth - Foxtrot | De Theaterrepubliek
Regina van Gemert, Pascal Muller - Spring Awakening | Stichting 8 op de schaal van Richter

BESTE KLEDING
Anna en de koning van Siam - Stichting Kindermusicalgroep De Notenkrakers
Beauty and the Beast - Music All Enschede
Dracula - stichting Jong! Theater
Kenau - Nationaal Jeugd Musical Theater
Meermin - MUZT

BESTE DECOR
Jasper Korving - Aida | Musicalproducties Gaanderen/Gelderland
Kees Warmoeskerken, Ad Bennaars - Petticoat | stichting BOV
Stef Heijnen-Bakker - Aida | Zaanlands Lyceum
Toine van de Wiel - Anna en de koning van Siam | Stichting Kindermusicalgroep De Notenkrakers
Ton van Etten - Geestig | Theatergroep Max Mini

BESTE KAP & GRIME
Beauty and the Beast – Music All Enschede
Dracula – Stichting Jong! Theater
Geestig – Theatergroep Max Mini
Meermin – MUZT
R.M.S. Titanic – Musicalgroep De Amerberg

PIA DOUWES SPECIAL TALENT AWARD
Robin Reitsma